TRIO EMIDA, adventní koncert

V podání vynikajících sólistů,  absolventů akademie múzických umění a laureátů mnoha mezinárodních soutěží – sopranistky Miroslavy Časarové, klarinetistky Elišky Brožkové Pospíšilové a klavíristy Daniela Wiesnera zazní například Sonáta pro klarinet a klavír Francise Poulence, Adventní čas od Adolphe Adama, Chtíc aby spal Adama V.  Michny z Otradovic a další.

Klarinetistka MgA. Eliška Brožková Pospíšilová, DiS.

Vzdělání: Pražská konzervatoř:hl.obor-hra na klarinet-profesoři- L.Peterková- Darjaninová, J.Brabec, P.Čáp, -hra na basklarinet-profesor – J. Stárek, Akademie  Múzických umění Praha: hl.obor-hra na klarinet-profesoři-J.Hlaváč,V.Mareš; komorní hudba-profesor-Š. Koutník.
Absolvované |kurzy a konsultace: Mezinárodní klarinetový festival Žirovnice, Music festival Schleswig-Holstein -masterclass u Sabine Meyer a Reinera Wehle, Lubeck, Masterclass u Charlese Neidicha Praha,  Masterclass u Milana Řeřichy Teplice, konzultace u Irvina Venyše, Karla Dohnala, Milana Řeřichy a u Jindřicha Pavliše.
Soutěže: solová hra -Ústřední kolo soutěže Základních uměleckých škol Uničov-1.místo, Concertino Praga-2. místo,
Mezinár. soutěž ,,K.Ditters a hudební klasicismus''- 1.místo,       ,,
„Anglo-Czechoslovak trust'' Londýn-2. místo, ,,Young Artist  Competition ICA'',Tokio-náhradník pro finále;
komorní hra (klarinetový kvartet): Ústřední kolo soutěže Základních uměleckých škol, Vysoké Mýto - 1. místo,
Duškova soutěž - 1.místo a v dalším ročníku 2.místo.

sólo klarinetistka mezinárodního multimediálního projektu Lewron Orchestra "Olza", sólové vystoupení s Filharmonií Bohuslava Martinů,,Talentinum" Zlín, hostovala v Severočeské filharmonii Teplice.Sólově vystoupila ve známé Royald festival hall a v St.Andrews church v Londýně.

Velmi ráda interpretuje komorní hudbu.
Hra lidové a dechové hudby: spolupracovala se známou českou dechovkou ,,Pražští muzikanti".
Soudobá hudba: spolupráce s českými nadějnými skladateli např. J. Fila, K..Horká, premiéra skladby Jana Fily "Z temnoty světlo" pro klarinet sólo na ,,Dnech soudobé hudby'' Praha.
Nahrávky pro Český rozhlas: projekt ,,Říhova klarinetová škola"spolu s Danielem Wiesnerem,
nahrávka Karel Reiner - 4 skladby pro klarinet a klavír,s Martinem Levickým.

Hra v orchestrech: zahraniční turné po Švédsku, Velké Británii, Francii, Německu, turné ,,Rock Meets Classic" s rockovými hvězdami L.Grammem, B.Kimballem a D.Mc Caffertym, 
 

 

Sopranistka Mgr. Miroslava Časarová

 

Její cesta k dráze profesionální zpěvačky byla velmi dlouhá. Po absolvování gymnázia v Humpolci vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a hudební výchova. V posledním ročníku vysoké školy nastoupila jako redaktorka do časopisu Svět motorů (kde externě publikuje dodnes) a začala studovat zpěv ve třídě Brigity Šulcové na Pražské konzervatoři. Tu dokončila v roce 2008. Během studií získala první místo v celostátní soutěži konzervatoří v Pardubicích, stala se laureátkou soutěže Ad Honorem Mozart a na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka jí byla udělena cena za nejlepší interpretaci soudobé hudby. Od roku 2015 se zdokonaluje u brazilského barytonisty Miguela Cavalcantiho. V roce 2007 se stala členkou divadla Rockopery a stálým hostem na koncertech Hudby hradní stráže a Policie ČR, s oběma soubory spolupracuje dodnes. V roce 2014 úspěšně prošla náročným tříkolovým konkurzem do muzikálu Fantom opery, kde získala roli Madamme Giry. Na operních prknech debutovala na podzim 2015 coby Sylva Varescu v Čardášové princezně F. Lehára v divadle J. K. Tyla v Plzni. Následovala 2. žínka společně s Cizí kněžnou v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Dále Giuditta, Mařenka a Krásná Helena v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Bohatá je její koncertní činnost. Zpívala v Římě, ve Vatikánu, v Miláně, v Paříži či Trentu. Vystupuje v duu s klavírem či harfou, triu s varhanami a houslemi. Své recitály sama s velkým úspěchem a vtipně moderuje. Velmi ráda interpretuje soudobou hudbu, premiérovala skladby autorů, jakými jsou Jan Zástěra, Zdeněk Šesták, Jan Rybář, Hideki Kozakura, Sebastian Elikowski-Winkler, Tomáš Pálka nebo Michaela Plachká.

Klavírista Mgr. Daniel Wiesner

 

Studoval na pražské konzervatoři u prof. Valentiny Kameníkové a na AMU ve třídě prof. Petera Toperczera. V letech 1988 a 1990 absolvoval mistrovské kurzy u Rudolfa Kehrera ve Výmaru. Kromě několika cen z domácích soutěží, které získal ještě za studií na konzervatoři, je Daniel Wiesner vítězem Mezinárodní klavírní soutěže v Glasgow (1990) a nositelem ceny ze soutěže „Vianna da Motta“ v Lisabonu. V roce 1993 obdržel Cenu Hlávkovy nadace. Jako sólista a vyhledávaný komorní hráč vystupoval na koncertech ve většině evropských zemí a také v USA, Jordánsku a Tunisu. Je členem několika komorních souborů, od roku 1994 je členem komorního souboru „In modo camerale“, který získal v roce 1996 Cenu Českého spolku pro komorní hudbu, a v témže roce se stal finalistou soutěže komorní hudby v japonské Osace, spolupracuje s renomovanými sólisty. Řadu skladeb svého širokého repertoáru premiéroval a má též obsáhlou diskografii. Natočil několik sólových CD, mj. s díly B. Smetany, Zd. Fibicha, S. Prokofjeva, K. B. Jiráka a M. Kabeláče. Intenzivně se věnuje soudobé hudbě, zvláště české, má na svém kontě mnoho desítek premiér novinek a několik CD nahrávek. Jako sólista vystupuje s  předními českými orchestry. Nahrává pravidelně pro Český rozhlas. V roce 2009 obdržel Cenu České hudební rady za vynikající interpretaci soudobé hudby a propagaci české tvorby. V letech 2008 - 2013 vyučoval hlavní obor klavír na  konzervatoři v Pardubicích. Od roku 2012 působí na oddělení klavírní spolupráce na AMU v Praze.

 

 

Fotogalerie