Festival jeden svět - DOBROVOLNICKÁ VÝZVA

Letos pořádá Člověk v Tísni již 26. ročník festivalu Jeden Svět v termínu 19.-28.3.2024 (včetně víkendů) po celé Praze. 

Každoročně v spolupráci s Jedním světem organizujeme i školní projekce spojené s moderovanými debatami na různá témata, ke kterým potřebujeme asistenci dobrovolníků. Dobrovolník/ce by na místě pomáhal/a s organizací školnímu koordinátorovi nebo produkci kina s kontrolou lístků, podávání informací návštěvníkům, podávání mikrofonu divákům během debaty. Samozřejmě se může účastnit jak projekcí tak zmíněných debat a za 4 odpracované směny má možnost využít akreditaci na celý festival. Všechny školní projekce se konají v dopoledních hodinách v devíti pražských kinech (Světozor, Lucerna, Evald, Bio oko, Atlas, Ponrepo, kino Pilotů, MKP a nově i Poslanecká sněmovna).

Nabízíme možnost spolupráce aktivním a nadšeným (nejen) seniorům. Věřím, že by jim tato zkušenost mohla zpestřit březnové dny. Zakládáme si na dobrém kolektivu a hezkých vztazích na pracovišti, myslím tedy, že bychom si mohli vzájemně vypomoct.

Přímý link na přihlašování naleznete zde. Přihlašovací formulář je míněný i pro odpolední a večerní akce, přihlašování na školní dopolední projekce je potřebné zmínit v kroku „Kdy chcete festivalu pomoci?“ Moc rádi bychom zaplnili zejména dopolední směny, tedy školní projekce, které jsou celou svou povahou klidnější.

Toto má zatím pouze informativní charakter, samotné zapisování se na směny bude probíhat až po školení.

Výzva je určena především aktivním dobrovolníkům, bez problémů s chůzí mezi diváky, stání před vchodem při kontrole vstupenek atp.

 

 

 

Fotogalerie