Cyklus přednášek v Národním zemědělském muzeu

Fresh Senior si Vám dovoluje nabídnout zajímavý tip na trávení volného odpoledne:

U příležitosti 200. výročí narození G. J. Mendela  připravilo NZM v Praze na Letné 10 zajímavých přednášek na téma šlechtění. O výsledky svých výzkumů a znalosti se s posluchači během následujících pěti týdnů podělí šlechtitelé, plemenáři a vědci z výzkumných institucí i praxe. Tématy přednášek budou koně, réva vinná, chmel, staré i nejnovější odrůdy ovocných stromů či oblíbené okrasné květiny, jako jsou pivoňky či denivky. Dozvíte se o nejnovějších metodách genetickém výzkumu, ale i o etických dilematech, která s sebou moderní šlechtitelské techniky či módní trendy přináší.

První dvě přednášky začínají už tento čtvrtek v 17 hodin. Budou o bělouších, vranících a strakáčcích a možná, možná na ně přijde i kůň…?

Přednášky jsou zařazené do cyklu Z(věda)ví – přednáškového formátu, který připravujeme ve spolupráci s univerzitami, výzkumnými pracovišti i zástupci ze zemědělské praxe a jehož cílem je pravidelná prezentace zemědělské vědy a aktuálních zemědělských trendů široké veřejnosti.

odkaz na web - https://www.nzm.cz/pribeh-zemedelstvi-praha/kalendar-akci/cyklus-prednasek-pro-verejnost-zazraky-slechteni

Fotogalerie