Ohlédnutí za 2. ročníkem Babího léta v pohybu

Hlavním účelem druhého ročníku Babí léto v pohybu bylo nabídnout inspiraci pro seniory, jak co nejdéle pěstovat osobní fyzickou a psychickou zdatnost. Nešlo o sportovní výkony, ale o ukázky možností a inspiraci jakým způsobem si lze udržet fyzičku potřebnou pro běžnou denní aktivitu, pro uchování soběstačnosti, pro dobrou psychickou kondici, pro jistotu v každodenním pohybu, pro své sebevědomí a pro celkové zkvalitnění života v post-produktivním věku.

V druhém ročníku jsme navázali na zkušenosti z předchozího roku a některé aktivity, které byly v prvním ročníku nejvíce navštěvované, jsem letos zopakovali jako například oblíbené Africké tance a skupinové bubnování, Smovey - cvičení s vibračními kruhy, vycházku s procvičováním zraku i velmi oblíbenou módní přehlídku okořeněnou návštěvou historických kol z Veteran Bicycle Club Zbraslav ve spolupráci s webovým portálem i60.cz.

Novými nabídnutými aktivitami bylo cvičení s Flexi-bary (s vibrační kmitací tyčí tvz. FLEXI-BAR), Čchi Kung i spinální sestavou pro zdravá záda, které se shledaly také s velkým zájmem cvičících zájemců.

Babí léto jsme zakončili turnajem v Badmintonu a projekcí velmi inspirativního a dojemného filmu Hiphop-erace, který ukázal nezdolnou a fascinující cestu novozélandských nadšenců z řad seniorů mezi kterými byli i ti co překročili věk 90-ti let, a pod vedením obětavé a trpělivé lektorky se vrhli na nacvičení subkulturního tance jakým je Hip Hop a zúčastnili se i velké hiphopové soutěže v Las Vegas.

Věříme, že v programech Babího léta v pohybu budeme úspěšně pokračovat i v následujících letech a podaří se nám zájem o pohyb u seniorů znovu probudit a navýšit počet lidí, kteří si uvědomují, že především osobní přístup ke svému zdraví pravidelným pohybem a rozumnou životasprávou jim může zajistit spokojený a snad i dlouhodobý kvalitní život.

Fotogalerie