Momentky z FRESH SENIOR FESTIVALU 2017

Tisková zpráva o Fresh senior festivalu 2017

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 proběhl již pátý ročník Fresh senior festivalu 2017. Festival se opět uskutečnil ve Villa Pellé a v přilehlé zahradě. Krásné počasí a dobrá nálada přilákaly na 1500 návštěvníků, kteří měli možnost potkat se se zástupci z řad Dobrovolných hasičů z Lysolaj, Policie ČR, Městské policie, Top Help, která kromě informací o poskytovaných zdravotních a sociálních službách měřila návštěvníkům tlak, Armády ČR, Záchranáři Praha, kde si zájemci mohli vyzkoušet poskytnutí první pomoci, Krav magy - organizace představující možnost kurzů sebeobrany od útlého až po zralý věk. Dalšími organizacemi festivalu byly z řad informačních technologií s následujícími projekty Senioři píší Wikipedii, Bezpečný internet a organizace Moudrá sovička s experty, kteří seniory seznámili jaká rizika můžou nastat při používání internetu a jak jim předcházet, nebo službu Hodinového ajťáka, kterého si můžou objednat domů v případě, že potřebují pomoc s počítačem. Zástupci DDM Stanice techniků nabídli své služby zaměřené na seniory a poskytli možnost vstoupit do virtuální reality, prostřednictvím zapůjčení speciálních brýlí. V odpoledních hodinách pak dorazili záchranáři se svými speciálně vycvičenými psi a předvedli své dovednosti a společnou koordinaci. Na hlavním pódiu představila zástupkyně Diakonie Českobratrské církve evangelické a institutu důstojného stárnutí služby, které poskytují. Nakladatelství Portál opět poskytlo slevu na své publikace a knihy do soutěže.

Všem partnerům za účast na pátek ročníku Fresh senior festivalu děkujeme.

Ve společenském sále byly vystaveny obrazy účastníků Výtvarného kurzu pod vedením akademické malířky Milady Gabrielové, kde v jednu hodinu proběhla vernisáž této výstavy za hojné účasti samotných kurzistů a jejich známých a přátel a ostatních návštěvníků.

Hlavní pódium nabídlo pestrý program, jenž zahájila kapela Staropražská galerka se známými písničkami, ke kterým se přidali i diváci. Svými dixilendovými skladbami, ale i zpěvem, navázali muzikanti Tata Bandu, jenž na festival přijeli až z Vysočiny. Odpoledne vystoupil i pěvecký sbor Cesmína s věkovým průměrem zpěváků 82 let pod vedením sbormistryně Jany Štěrbové a v doprovodu akordeonu. Následovalo hudebně-divadelní představení Čochtan a vodníci v podání Werichovců – klubu dobré nálady, kteří následně zahráli a zazpívali v Malé galerii písničky Voskovce Wericha a Ježka.

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže, která probíhala prakticky po celý den, se zúčastnil starosta MČ Praha 6 Mgr. Ondřej Kolář, který zároveň nad festivalem převzal záštitu, Ing. Milena Hanušová, radní MČ Praha 6 zodpovědná za oblast sociálních věcí a zdravotnictví a předsedkyně spolku Porte Mgr. Vladana Rýdlová, která krátce představila činnosti projektu Fresh senior.

Nezapomenutelný zážitek přineslo vystoupení originálních Panelákových fotrů, kteří v Malé galerii dokázali rozproudit svými originálními písněmi aí hudební interpretací přítomné publikum. Vyvrcholením festivalu bylo vystoupení Jana Vančury a Plavců.

Akci pořádal spolek Porte za přispění MČ Praha 6 a Hlavního města Prahy.

Nadšené ohlasy návštěvníků nám dodaly organizátorům novou energii pro přípravu dalšího ročníku - Fresh senior festivalu roku 2018.

Fotogalerie